Hakkımda

ramazansargin

Ramazan Sargın Kimdir ?

Merhaba ben Ramazan SARGIN.

ramazansargin.com ‘ un kurucusu ve tek yazarıyım. Mart 1992 , Ankara doğumluyum. Hâlen yaşamımı doğup büyüdüğüm , sokakları denize çıkmasa da hayran olduğum Başkent Ankara’nın Mamak ilçesinde yaşamaktayım.

Eğitim Hayatım ;

İlköğretim yıllarımı semtimizin Nedim İnal İlköğretim Okulunda tamamladım. İlköğretim yılları başarı ile dolu olan bendeniz , lise yıllarında pek tutunamayan biri oldum çıktım. Nahit Menteşe Anadolu Lisesinde iki yıl üst üste sınıf tekrarı diyerek adlandırdığımız ” çakınca ” tasdikname ile ödüllendirildim.

İş hayatına atılmak için baya erken davrandım. Meslek edinmek zorunda olduğumun farkına vardığımda kendimi Tekirdağ Çorlu’da buldum. Yaş 18 tüyü bitmemiş delikanlı misali. Sırası ile iş deneyimlerimi aşağıda sıraladım.

İş Deneyimlerim ;

  • Nestle – Bölge Satış Sorumlusu (2015 – Hâlen devam etmekteyim)
  • Beypiliç – Bölge Satış Sorumlusu (2013-2015)
  • Pamukkale Turizm – Kabin Memuru (2012)
  • Nilüfer Turizm – Kabin Memuru (2011-2012)
  • Özel Reyap Hastanesi – Sıhhi Tesisatçı (2009-2011)

Hobilerim ;

Günün 24 saatinin 10 saatini müzik ile geçiren biriyimdir. Dinlemekten zevk aldığım kadar üretmeyi de severim. Gitar , bağlama , saz ve perküsyon çeşitlerinin geneli ile uzun uzun vakit harcarım. Önceleri kitap okumaktan nefret ederken birden doğan okuma isteği 2 3 yıldır peşimi bırakmıyor. Bulduğum herşeyi okurum. Düz yazı , ters yazı hiç fark etmiyor. Yeni yeni de blog yazmaya başladım işte.

İnternet Geçmişim ;

2006 yılında kullanmaya başladığım internet , 2009 yılına kadar sadece sosyal paylaşım sitelerinde vakit kaybettirmekten başka hiçbir işime yaramadı. 2009 yılında ilk sitem Bilgeç Forum ‘ u kurarak başladım web site yöneticiliğine. Bir süre forum paylaşımı ile uğraşırken zamanla vBulletin ve MyBB alanında kendimi geliştirme fırsatı buldum. 2012 yılında güvenlik açıkları ve site kek-leme konularına merak saldım. Uzun uğraşlar , uykusuz geçen geceler , yorucu iş temposu derken yılmadan usanmadan devam ettim. Kısa sürede kek ortamında ses getirmeyi başardım. Ücretsiz hosting ile açtığım her site illegal içerikten dolayı kapatıldı. Bende vBulletin tabanlı 1453Turan.Org – Turan Kek Team grubunu kurarak esip gürledim. Nedendir bilinmez o zamanlarda WordPressi tek düşmanım olarak görüyordum. Bu düşmanlık , bu kin ” intext_com=? ” açığını keşfetmeme sebep oldu. Hala aktif olarak kullanmaktayım bu açığı. Yıllardır kimsenin bu açığı kapatmak için hiçbir girişimde bulunmaması , benim için can sıkıntısı gidericisidir. Tek bir site açığı ile bulunduğu sunucudaki bütün sitelere index keyif verici 🙂 Bizim operasyon diye adlandırdığımız ataklar ile Star TV ye haber olduğumuzu bilirim. Tabi büyük bir ” Sosyal Mühendis ” e denk gelip kendi sitem index yiyene dek. Ondan sonra da birdaha yapmamaya karar verdim. Tabi bu karar hiç yapmayacağım anlamına gelmedi ara sıra can sıkıntısına bir girer çıkarım. Son olarak da bildiğin gibi Ramazan Sargın Kişisel Blog 🙂

  • Bilgecforum.Com – Forum Yöneticiliği ve Kuruculuğu (2009)
  • 1453Turan.Org – Forum Yöneticiliği , Kuruculuğu ve Kek Tim Liderliği (2012)
  • Bubenimdusuncem.Com – Blog Yazarlığı ve Kuruculuğu (2016)
  • Ramazansargin.Com – Blog Yazarlığı ve Kuruculuğu (2016)

Tavsiyem ;

» Söz uçar , NİŞAN yapın !